Prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga ciągłego inwestowania. Mało któremu rolnikowi udaje się prowadzić gospodarstwo nie korzystając z finansowania zewnętrznego. Często niemądre zadłużanie się może doprowadzić do powstania spirali zadłużenia. Co zrobić aby do tego nie dopuścić? Co zrobić jeżeli zobowiązań mamy już kilka a wielkość rat jakie musimy spłacać do banku sprawia nam problem? Warto wtedy zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym dla rolników.

Konsolidacja kredytowa to połączenie wielu kredytów w jeden z niższą rata łatwiejsza do spłaty

Co da Ci kredyt konsolidacyjny?

  1. Pozwoli nam na wydłużenie okresu spłaty dzięki czemu będzie nam łatwiej regulować zobowiązanie. Dzięki temu wysokie raty kredytów gdzie pozostało już do spłaty kilka lub kilkanaście miesięcy zostaną rozciągnięte na dużej.
  2. Dzięki konsolidacji możemy obniżyć wysokość oprocentowania dzięki czemu kredyt spłacimy szybciej bo w racie miesięcznej więcej bezie zawierać się kapitału niż odsetek a nie jak miało to do tej pory

Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych dla rolnika?

  1. Kredyt konsolidacyjny dla rolnika na zabezpieczaniu hipotecznym. Dzięki zabezpieczaniu może on być rozłożony na dłużej. Nawet na kilkanaście lat. Zabezpieczanie hipoteczne odblokowuje nam możliwość korzystania z niżej oprocentowanych kredytów.
  2. Niezabezpieczony kredyt konsolidacyjny dla rolnika – w tym przypadku warto z niego skorzystać jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z kredytu konsolidacyjnego zabezpieczonego. Jest on oprocentowany przeważnie wyżej niż kredyt zabezpieczony a jego termin spłaty wynosi od kilku do maksymalnie 12 lat w zależności od banku.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i dowiedz się czy w twoim przypadku istnieje możliwość skorzystania z kredytu konsolidacyjnego. Możesz na tym tylko zyskać!